11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Pacolli, neutral me Prizrenin

Behxhjet pacolliAlenaca Kosova e Re (AKR) në Prizren, për garën e balotazhit për kryetar të Komunës, që mbahet më 1 dhjetor, ka vendosur që të jetë neutral. Zëdhënësi i AKR-së në Prizren, Bujar Kelmendi tha se ky vendim është marrë nga Presidenti Behxhet Pacolli.

Aleanca Kosova e Re në Prizren me vendim të Presidentit Behxhet Pacolli në zgjedhjet lokale për balutazh të qëndrojë neutral, duke mos ndërhyrë në vullnetin e qytarëve”, tha Kelmendi.

AKR-ja dhe PDK-ja, të shtunën e javës së kaluar patën zyrtarizuar koalicionin për të mbështetur Ramadan Mujën për kryetar të Prizrenit. Ky koalicion nuk ka zgjatur më shumë se dy ditë. Ai ishte nënshkruar pa dijeninë e Presidentit Behgjet Pacolli./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Po vazhdojnë punimet në rregullimin e parkut në Mirushë

Punimet në ndërtimin dhe rregullimin e parkut në fshatin Mirushë të Komunës së Malishevës, janë duke vazhduar, përkatësisht është duke u realizuar faza e...

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Dy avokatët Gent dhe Blend Gjini, që përfaqësojnë shoferin që ka aksidentuar Hajrush Behlulin, kanë bërë një deklaratë për Telegrafin duke thënë se konfiskimi...

Lajmet e Fundit