24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën.

Ai, në konferencën e jashtëzakonshme për media ku u bë e ditur për pezullimin e grevës, tha se pagat deri më tani nuk kanë dalë për shkak të një gabimi teknik.

“Për pagat sot kam pasë kontakte me partnerin social dhe sipas tyre ka ndodhur një gabim teknik dhe unë besoj se të hënën do të dalin”.

Hykolli tha se kanë marrë siguri që pagat e shërbyesve civilë do të ekzekutohen të hënën.

Më Shumë

Komuna e Dragashit do të dërgojë një pjesë të stafit për vizitë studimore në Venecia të Italisë

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Dragashit dhe një pjesë e stafit të Komunës do të shkojnë në një vizitë 4 ditore në qytetin e ...

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Lajmet e Fundit