16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Paralelizmi është shtrirë kudo në Kosovë

Prend Buzhala, shkrimtarPrend Buzhala është shkrimtar dhe kritik letrar. Ai ka botuar rreth 30 vepra në studime letrare, kritikë letrare, poezi, prozë dhe publicistikë. Ka punuar gazetar i “Rilindjes” (“Bujkut”) gjatë viteve ’90 e deri në mbyllje të gazetës.

Ishte gazetar edhe gjatë dy vjetëve në zonat e luftës. Në disa media, si gazetar, ka punuar edhe pas luftës, kurse disa herë edhe në institucionet drejtuese arsimore komunale të Klinës prej viteve ’90 e këndej,shkruan KD.

Tash është asamblist në Kuvendin Komunal të Klinës dhe aktiv në fushën e kritikës letrare e të jetës kulturore

Rama me Zelenskyn nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës. Kjo deklaratë është...

“Askush nuk mund ta kopjojë Messin”, thotë bashkëlojtari i tij

Futbollisti Robert Taylor të cilit i është kërkuar të jetë shembull në ekipin e tij, Inter Miami pasi Lionel Messit do t’i jepet një...

Lajmet e Fundit