10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Parashikimi i motit për sot

Moti mbi vendin tonë këtë të martë do të shoqërohet kryesisht me vranësira të stadit të ulët dhe të mesëm të troposferës të cilat parashihen të sjellin edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale në tërë territorin do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Më Shumë

FIFA planifikon të ndryshojë ‘rrënjësisht’ Kupën e Botës

Faza e grupeve e Katarit 2022 ka përfunduar dhe FIFA tashmë po mendon organizimin e Kupës së ardhshme të Botës, e cila do të...

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është kryer të premten mbrëma, por ajo vazhdon të luhet jashtë fushës. Ka qenë një ndeshje shumë e tensionuar, ku...

Lajmet e Fundit