18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Partive nuk iu konvenon reforma zgjedhore

Hashim Thaç dhe Isa MustafaNga 23 prilli kur edhe është mbajtur takimi i fundit, liderët e partive kryesore në vend nuk janë mbledhur për të vazhduar diskutimet rreth reformës zgjedhore.
Bile, në këtë takim në mënyrë demonstrative ishte larguar përfaqësuesi i AAK-së AvniArifi, pasi kishte vlerësuar se takime të tilla janë të kota, shkruan “Tribuna”. Ky proces pothuajse i dështuar ka ngecur në gjysmë, ndërsa askush nuk flet nëse ai duhet të vazhdojë nga liderët apo do të transferohet në instancë tjetër.

Që nga zgjedhjet e fundit më 2010, është konstatuar se Kosova nuk mund të shkojë në zgjedhje të reja me sistemin e vjetër, i cili ka dalë të ketë qenë i komplikuar dhe si i tillë ka lënë hapësirë për keqpërdorim të votave.

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re “Trëndafil Blu”

Filloreta Raçi – Fifi ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Artistja nga Ferizaj ka sjell këngën e re “Trëndafil Blu” në bashkëpunim me...

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

I kërkuar A. A. është arrestuar sot në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Pas arrestimit dhe...

Lajmet e Fundit