11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Kryeministri Thaçi ngushëlloi familjen Aliqkaj

Thaci7-03Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen Aliqkaj me rastin e vdekjes së profesorit të nderuar Xhavit Aliqkaj.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:

“Me pikëllim e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit të nderuar, aktivistit për liri dhe pavarësi, si dhe mbledhësit të folklorit, Xhavit Aliqkaj.

Humbja e profesorit Aliqkaj është një humbje jo vetëm për familjen, por edhe për institucionet ku punoi.

Duke shpreh konsideratë të lartë për punën e tij, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, pranoni ngushëllimet më të sinqerta”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot: Me vranësira dhe diell, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit. Siç raporton...

Ndahet nga jeta zyrtarja policore në Suharekë, Fetije Bytyçi

Zyrtarja policore e Stacionit të Policisë në Suharekë, Fetije Bytyçi, ka humbur jetën në moshën 62-vjeçare. Vdekjen e saj e kanë bërë të ditur kolegë...

Vdekja e një heroi

Lajmet e Fundit