19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Kryeministri Thaçi ngushëlloi familjen Aliqkaj

Thaci7-03Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen Aliqkaj me rastin e vdekjes së profesorit të nderuar Xhavit Aliqkaj.

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:

“Me pikëllim e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të profesorit të nderuar, aktivistit për liri dhe pavarësi, si dhe mbledhësit të folklorit, Xhavit Aliqkaj.

Humbja e profesorit Aliqkaj është një humbje jo vetëm për familjen, por edhe për institucionet ku punoi.

Duke shpreh konsideratë të lartë për punën e tij, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe në emrin tim, pranoni ngushëllimet më të sinqerta”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Murati: Deri tani kemi alokuar 60 milionë euro për rrymën, çmimi për kilovat është më i lirë se në Shqipëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se rrymën e kanë subvencionuar me 60 milionë euro deri tani nga...

Drejtoresha e Arsimit në Prizren mbanë sot konferencë për media

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, mbanë sot konferencë për media. Konferenca mbahet në orën 15:30, në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. Konferenca mbahet...

Lajmet e Fundit