30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Pas varrimit të Pistës, u mbajt marsh kundër vrasjeve

marshi ne rahovecPasi i është dhënë lamtumira e fundit kandidatit për deputet të PDK’së, Elvis Pista, është mbajtur një marsh kundër vrasjeve.

Marshit në qytetin e Rahovecit, i ka prirë zëvendëskryetari i PDK’së Kadri Veseli dhe nënkryetari Hajredin Kuçi.

Në marshin kundër vrasjeve, kanë marrë pjesë qindra mijëra qytetarë të cilët po ashtu morën pjesë në lamtumirën e fundit dhënë Elvis Pistës.

Ndryshe, qytetarëve u është drejtuar me një mesazh vetëm kryetari i komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi./express/

Më Shumë

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Deputetët përballen me rrugaçërinë serbe, Rexhaj: Ua thamë troç se Kosova është shtet i pavarur

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, dhe Erxhan Galushi, kanë marrë pjesë në takimin vjetor të Përfaqësuesve të Mbrojtjes dhe Parlamentet Evropës...

Lajmet e Fundit