22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Në Malishevë vazhdojnë aktivitetet në kuadër të shënimeve për 16 Qershorin

009Në kuadër të shënimeve për 16 Qershorin, Ditën e Çlirimit dhe Ditën e Dëshmorëve të Komunës së Malishevës, po vazhdojnë aktivitetet e ndryshme, të organizuara nga Komuna e Malishevës.

Sot janë zhvilluar disa aktivitete sportive dhe kulturore, si shfaqje teatrale dhe gara të ndryshme sportive, përfshi edhe ndeshjen miqësore në basketboll, mes KB “Malisheva” dhe KB “Ylli” nga Suhareka.

Sot në shtëpinë e kulturës “Tahir Sinani”, ka dhënë një shfaqje për fëmijë, teatri i kukullave “Dodona”.

Ndërsa kanë vazhduara garat në sport, ku janë mbajtur finalet në volejboll për meshkuj dhe në futboll të vogël.

Po ashtu gjatë ditës së sotme, është zhvilluar edhe një ndeshje miqësore në basketboll, mes KB “Malisheva” dhe KB “Ylli” nga Suhareka, në kuadër të vazhdimit të bashkëpunimit mes dy komunave.

Më Shumë

Në Parkun e Inovacionit në Prizren prezantohet puna e bizneseve dhe OJQ-ve

Parku i Inovacionit dhe i Trajnimit në Prizren, për herë të parë ka hapur dyert për publikun që kanë shprehur interesim për të parë...

Kurti – Fejzës: Në ditët e errëta të robërisë, na keni frymëzuar e ngushëlluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë mbrëmë në koncertin e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejza, “50 vjet zëri i kombit”, në 50- vjetorin...

Lajmet e Fundit