13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

PD-ja themelon një nëndegë në Bllacë të Suharekës

PD suharekPartia e Drejtësisë mbrëmë ka themeluar edhe një nëndegë në fshatin Bllacë, të Suharekës, ndërsa kryetar i saj është zgjedhur, Jeton Guraziu.

Ferid Agani, kryetar i PD-së ka thënë se Partia e Drejtësisë është një koncept politikë, demokratik, i cili promovon Drejtësi. “Rruga e saj ka shumë ngarkesa dhe vështirësi, por PD-ja ka vlera etike dhe morale të cilat mëshirohen dhe kultivohen suksesshëm në gjeneratat që janë dhe do të vijnë”, ka pohuar Agani.

Në anën tjetër, kandidati për kryetar të Suharekës, Bajram Tërshana, ka shprehur bindjen e tij, se në zgjedhjet e 3 nëntorit, PD-ja në këtë rajon do të shënojë ngritje dhe do të dëshmojë se është ndër partitë kryesore në Suharekë.

Më Shumë

11 të përfshirë në rastin ku u plagos me armë një person në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës mbrëma në Prizren. Sipas njoftimit, një person është plagosur me armë zjarri e...

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

Lajmet e Fundit