19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

PDK zhduket prej skenës politike në Malishevë – as në balotazh

LimajPërkrahja e Fatmir Limajt për Ragip Begajn e IQM’së, ka zhdukur nga skena politike PDK’në. Kështu, sipas rezultateve të fundit, në balotazh do të përballet kandidati i IQM’së me atë të LDK’së, derisa PDK është në vend të tretë.

Sipas rezultateve të para preliminare të numëruara nga KQZ-ja dhe të publikuara online, Partia Demokratike e Kosova e ka humbur përfundimisht Komunën e Malishevës, duke mos arritur të shkojë në balotazh, transmeton Express.

PDK ka arritur të sigurojë 6.358 vota apo 25.71%, ndërsa LDK 6384 vota apo 25.81% të votave, me çka ka arritur të sigurojë balotazhin me Iniciativën Qytetare e cila ka fituar 10.435 apo 42.19%, duke u radhitur e para.

Më Shumë

Shorti i vështirë për Llapin në Ligën e Evropës

Nënkampioni i Kosovës, Llapi e ka mësuar kundërshtarin e parë në kualifikimet e Ligës së Evropës. Skuadra e drejtuar do të përballet me skuadrën...

Me vetëfinancim, banorët e fshatit Landovicë rregullojnë lumin

Banorët e fshatit Landovicë me vetfinancim kanë rregulluar lumin e fshatit. Ata përkujdesen çdo ditë për mirëmbajtjen e tij. Madje rruga pranë lumit është...

Lajmet e Fundit