36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

PDK zhduket prej skenës politike në Malishevë – as në balotazh

LimajPërkrahja e Fatmir Limajt për Ragip Begajn e IQM’së, ka zhdukur nga skena politike PDK’në. Kështu, sipas rezultateve të fundit, në balotazh do të përballet kandidati i IQM’së me atë të LDK’së, derisa PDK është në vend të tretë.

Sipas rezultateve të para preliminare të numëruara nga KQZ-ja dhe të publikuara online, Partia Demokratike e Kosova e ka humbur përfundimisht Komunën e Malishevës, duke mos arritur të shkojë në balotazh, transmeton Express.

PDK ka arritur të sigurojë 6.358 vota apo 25.71%, ndërsa LDK 6384 vota apo 25.81% të votave, me çka ka arritur të sigurojë balotazhin me Iniciativën Qytetare e cila ka fituar 10.435 apo 42.19%, duke u radhitur e para.

Më Shumë

Fituan 500 mijë euro në lotari 10 vjet më parë, tash iu kërkohet t’i kthejnë

Fituan 500 mijë euro në një lotari të Snaitech në vitin 2012, por tani Gjykata e Apelit të Firences ka urdhëruar kthimin e shumës. Fitorja...

Mourinho pas fitores: Zakonisht këto ndeshje shkojnë keq, Zaniolo dhe Dybala perfekt

Në konferencën për shtyp, Jose Mourinho komentoi suksesin e Romës mbrëmjen e djeshme me fitoren minimale ndaj Salernitanes. “Më pëlqeu gjithçka nga ndeshja. Padyshim do...

Lajmet e Fundit