21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Për herë të parë në gjuhën shqipe botohet romani “Mbi gurin e bardhë”

Ka dalë nga shtypi romani i shkrimtarit të njohur francez Anatole France, me titull “Mbi gurin e bardhë”.

Përkthimin në shqip, nga gjuha e origjinalit (frëngjishtja), e ka bërë Verjon Fasho.

Më Shumë

Koulibaly: Anguissa më ka treguar për presioni-n e Conte-s. Kvara? Ai duhet të jetë përsëri magjik

Mbrojtësi që luan për Al-Hilal në Arabinë Saudite, Kalidou Koulibaly ka dhënë një intervistë të gjatë për mediet italiane, ku ka folur ndër të...

Shpërthimi në Ujman, Kurti: Serbisë dhe qarqeve të caktuara mike me të, nuk iu levërdis normaliteti i krijuar

“Serbisë dhe qarqeve të caktuara mike me të, nuk iu levërdis normaliteti i krijuar në atë pjesë të vendit tonë”, ka thënë kryeministri Albin Kurti...

Lajmet e Fundit