5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Opterushë

Në fshatin Opterushë të Komunës së Rahovecit janë përkujtuar të mërkurën dëshmorët dhe martirët e këtij fshati.

Në tubimin përkujtimor ka marrë pjesë kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, familjarë të të rënëve dhe përfaqësues të OVL-së.

“Me familjarë, bashkëluftëtarë, bashkëpunëtorë dhe përfaqësues të OVL-së, me përulje përkujtuam dëshmorët dhe martirët e lirisë nga Opterusha. Gjaku i të rënëve u bë themel i lirisë së Kosovës dhe na bën dritë për të ecur pandalshëm drejtë përparimit dhe forcimit tonë si popull dhe si shtet. Lavdi dhe respekt i përjetshëm për të gjithë ata që u flijuan për lirinë e kësaj toke”, ka thënë kryetari Latifi.

Më Shumë

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

KEDS njofton se në cilat vende pritet të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Prizren

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet, të cilat janë paraparë për ditën e nesërme. 23.11.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana...

Lajmet e Fundit