13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Përkujtohet 22 vjetori i betejës së Kabashit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka me rastin e shënimit të 22-vjetorit të Betejës së Kabashit, së bashku me familjet e dëshmorëve, drejtorët komunalë dhe shoqatat e dala nga lufta, ka bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.

Me këtë rast, kryetari Haskuka ka deklaruar se pothuajse secila ditë e muajit mars në vete përmban një histori të veçantë të heronjve të lirisë, duke filluar prej demonstratave, deri në shënimin e betejave më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

May be an image of 3 people, people standing and outdoors

“Më 17 mars të vitit 1999 ranë për të mos vdekur kurrë tre dëshmorë të kombit, Halim Ahmetaj, Rexhep Kukaj dhe Murat Kabashi. Lavdi të përjetshme veprës dhe sakrificës së tyre, lavdi për të gjithë dëshmorët e kombit”, ka shprehur kryetari Haskuka.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Mona Liza

Enver Sulaj Një pikë ngjyrë më shumë në buzë S’të bën të lumtur As shiu s’ta fshin ngjyrën e lotit. Herë të mungon buzëqeshja Herë pikëllimi, Mona Lizë. Maj, 2023

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit