30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Përleshje fizike në Kuvend

Ka eskaluar situata në Kuvendin e Kosovës në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim.

Partitë opozitare gjatë tërë kohës e kundërshtonin kryeministrin Kurti duke e quajtur “rrenc”.

Në një moment deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku e ka gjuajtur me ujë Kurtin dhe në ato momente kanë ndërhyrë ministrat e kabinetit qeveritar, dhe pastaj ka eskaluar situata.

Situata ka esklauar deri në përleshje fizike mes ministrave dhe deputetëve opozitarë. /Telegrafi/

Pasi dhanë lajmin se po bëhen prindër, Kiara dhe Luizi pranojnë dhuratën më të bukur të mundshmne

Kiara Tito është një ndër moderatoret më të dashura për publikun. Ajo u bë akoma më e dashur pas martesës së saj me Luizin. Kiara është...

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Lajmet e Fundit