5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Përmes fotografive: Shkatërrim dhe frikë ndërsa lufta godet Ukrainën

Forcat ruse kanë nisur një sulm ushtarak në Ukrainën fqinje, duke kaluar kufijtë e saj dhe duke bombarduar objektiva ushtarake pranë qyteteve të mëdha.

Më poshtë gjeni disa fotografi të publikuar nga BBC që shfaqin frikën dhe shkatërrimet të shkaktuara nga sulmet atje, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Lajmet e Fundit