20.8 C
Prizren
E hënë, 2 Gusht, 2021

Përplasje në PDK – ish-këshilltari i Veselit, bashkëpartiakëve: Jeni bo për gjynah

Nijazi Kryeziu, ish-këshilltar i Kadri Veselit dhe aktualisht zyrtar i PDK-së, ua ka lënë një koment disa bashkëpartiakëve të tij në një fotografi ku ata shihen bashkë në një ambient pune.

Nën foton ku janë ekipi i kryetarit të PDK-së, Avni Bytyçi, Bashmir Xhemaj, Gaz Krasniqi, Adri Nurellari e Blerand Kadrijaj, Kryeziu ka shkruar se “me këmbë përpjetë e duar në xhepa nuk fitohet”, duke thënë se ata janë “për gjynah.

“Per gjynah jeni bo me këmbë perpjete e duar ne xhepa nuk punohet e nuk fitohet. Hapni syte ulni kembet e hekni duart prej xhepave kthejuni strukturave e terrenit”, ka shkruar Kryeziu ndër tjerash.

Kryeziu ka qenë për disa kohë këshilltar i kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit në kohën kur ky i fundit ishte kryetar i Kuvendit të Kosovës.

Ai ka punuar bashkë me Avni Bytyçin – i cili e ka publikuar këtë fotografi – që ka qenë po ashtu këshilltar i Veselit.

Njazi Kryeziu ka qenë po ashtu një ndër të akuzuarit në rastin “ Pronto”./Insajderi.org/

Më Shumë

Dortmundi nuk lejon largimin e Halaandit

Erling Halaand do të qëndrojë te Borussia e Dortmundit të paktën edhe për një sezon tjetër. Drejtori ekzekutiv i klubit gjerman Hans Joachim Watzke ka...

Te të gjitha fotot me pantallona të zbërthyera, fansat habiten me pozat e fundit të Hygerta Sakos

Pas përfundimit të kampionatit “Euro 2020”, Hygerta Sako ka nisur pushimet. Moderatorja e emisioneve sportive ka zbuluar së fundmi se po relaksohet në Spanjë. Në...

Gjuajtje me armë zjarri në një aheng familjar në Prizren

Pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një ahengu familjar në fshatin Krushë e Vogël në Prizren, nga i dyshuari mashkull kosovar është...

Në Sptalin e Prizrenit, 3 pacientë në trajtim me COVID-19

Në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme për trajtim për coronavirus janë të shtrirë 82 pacientë. Në raport bëhet e ditur se 34 janë të...

Zgjedhjet lokale, LVV ende në shqyrtim të kandidaturave për kryetar komunash

Qytetarët e Kosovës në vjeshtën e këtij viti do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ardhshëm në komunat e tyre. Disa...

Vazhdon rritja e rasteve, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 92 raste të reja me COVID-19 në...

Temperatura të larta edhe sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore (Shkretëtira e Çadit dhe Nigerisë), do...

100 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë vdekje

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 100 raste pozitive me COVID-19, nga testimi...

Gjendet e vdekur një grua në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në rrugën “Ukë Bytyqi”, në Prizren. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi...

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, mbi 30 mijë qytetarë hynë të dielën në Morinë

Rritja e temperaturave dhe fillimi i gushtit ka sjellë një rritje të numrit të kosovarëve që duan të kalojnë pushimet në Shqipëri. Edhe mëngjesin e...

Ministria e Kulturës sjell plotë aktivitete për të rinj gjatë muajit gusht

“Muaji i Rinisë”, do të jetë aktiviteti më i ri që do të organizojë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për nderë te Ditës...

Biden: Zotohem se SHBA-ja do të mbetet partner i palëkundur i Kosovës

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden përmes një video-mesazhi u është adresuar qytetarëve të Kosovës duke konfirmuar partneritetin e palëkundur të SHBA-së për Kosovën. Ai ka...

Bebe Rexhen e “tradhton” bluza e hapur, i del gjoksi jashtë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është mjaftë aktivë në rrjete sociale, ku vazhdimisht publikon fotografi e video nga jeta e saj e...

Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Ekipi olimpik i xhudos është nisur sonte drejt atdheut, pas mbi dy javësh qëndrimi në Tokio të Japonisë. Ekipi do të arrijë nesër (e hënë)...

LDK-ja në Prizren kritikon pushtetin për mosndriçimin e qytetit

LDK-ja në Prizren e ka kritikuar pushtetin lokal se ka dështuar në realizimin e projekteve për ndriçimin publik. Sipas LDK-së,  ndriçimi që është përuruar nga...

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck kapen në momente intime në jahtin luksoz

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez kanë qenë duke udhëtuar nëpër Europë me jahtin e tyre 130 milionë paundësh për ditëlindjen e 52 të këngëtares. Dhe...

Lajmet e Fundit