15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Pesë të vdekur e 50 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë shënuar 50 raste të reja me koronavirus në vend, ndërsa raportohet edhe për pesë të vdekur në 24 orët e fundit.

“Janë shëruar edhe 117 pacientë të tjerë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 11.150. Numri total i rasteve pozitive është 14.496 raste në virusin SARS-CoV-2 dhe 586 raste të vdekjes. Kurse numri i rasteve aktive është 2.760”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Më Shumë

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec, has në një granatë dore të pashpërthyer

Një burrë ka raportuar se ka gjetur një granatë dore të pashpërthyer, derisa ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec.   Ndërkaq, njësit policore...

Lajmet e Fundit