12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Plagosi kunatën e tij/Policia jep detaje për tentim vrasjen në Prizren

Një tentim vrasje ka ndodhur sot në Prizren, ku si pasojë mbeti i plagosur një person, ndërsa gjithçka nisi shkak i një zënke në familje.

Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar Haxhi Kabashi, komandant në stacionin Policor në Prizren.

Ashtu siç ka raportuar Gazeta Sinjali, Kabashi tha se rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit.

“Në përleshje e sipër në shtëpi, i dyshuari ka pasur posedim një armë dhe ka shkrepur në moment duke goditur kunatën e tij. Personi është arrestuar, arma gjithashtu është konfiskuar nga Policia dhe rasti po hetohet në hetime rajonale”, tha Kabashi.

I pyetur nga Sinjali se si është gjendja shëndetësore e viktimës, pasi u plagos nga shkrepja me armë, komandanti Haxhi Kabashi tha se fatmirësisht viktima është jashtë rrezikut për jetë.

Më Shumë

Gjuajtje me kallashnikov te shtëpia e “Big Brother”, vritet roja i Top Channel

Mbrëmë në mesnatë është vrarë roja i televizionit Top Channel, pas të shtënave me kallashnikov afër shtëpisë më të famshme në Shqipër, Big Brother...

17 vjeçarit në Suharekë i sekuestrohet një pushkë

Një 17-vjeçari në fshatin Sllapuzhan të Suharekës i është gjetur një pushkë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit, Policia kishte...

Lajmet e Fundit