18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Zyrtare/ Ibrahimovic vazhdon kontratën me Milan-in

Zlatan Ibrahimovic do të vazhdojë të luajë për Milan-in deri në qershor të vitit 2023.

Suedezi gjatë ditës së hëne e ka rinovuar kontratën me kuqezinjtë, derisa do të jetë futbollist i tyre gati deri në moshën 42 vjeçare (3 tetor i mbush 41 vjet).

Detajet e marrëveshjes së kontratës së re nuk janë zbuluar, por thuhet se Ibra do të përfitojë një pagë prej rreth 1.5 milion, e cila varet edhe nga paraqitjet e tij.

Ai momentalisht është i dëmtuar, derisa pritet të rikthehet në fushë në pjesën e dytë të sezonit.

Kujtojmë që Ibra dha një kontribut në shpalljen e Milan-it kampion të Italisë në sezonin e kaluar.

Edhe pse nuk luajti në shumë ndeshje për shkak të lëndimeve (23 ndeshje në Serie A) 40 vjeçari shënoi tetë gola dhe dha tre asistime.

 

Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin – jemi të gjithë në krah të Policisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në misionin fisnik, në mbrojtje të integritetit e sovranitetit të Republikës së Kosovës, “jemi të gjithë...

Digjet një shtëpi në Malishevë, vdes 76-vjeçari

Në orët e hershme të mëngjesit është djegur një shtëpi në fshatin Panorc të Malishevës, ku si pasojë e zjarrit ka vdekur një 76-vjeçar,...

Lajmet e Fundit