26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Plazhi natën

Skender Berisha

Plazhi po jep shpirt sa e sa herë
përmes rërës merr frymë
dhe digjet në vete
me hallet e ditës

kot e rrëmoj t’i jap pak ujë
me valët që nuk e arrijnë
i harruar po i lë porositë vetes
po më dhimbset shumë aq e etur

sa e rrotulluan e shprishën
e rënduan pa fije mëshire
afër ujit qullë i del shpirti për ujë
po vdes përnatë edhe pa bujë

përtrihet me nesër e rrëmbehet
nga zhurmat që e presin e ndajnë
nën diell flaka i del e kruajnë lëkurët
e shprishin të njelmta valët dhe të pëshurët

Skender Berisha
13 korrik 2013,DURRËS

Më Shumë

Dy të vdekur e 1.562 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën janë regjistruar dy raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë. E nga testimi i 4.210 mostrave, 1.562...

Vetaksident në dalje të Malishevës, pesë të lënduar

Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës. Si pasojë pesë persona janë lënduar, njëri nga ta ka lëndime më të rënda. Lajmin e ka dhënë,...

Lajmet e Fundit