23.7 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shtator, 2021

“Po më dërgon mesazhe e foto provokative”, një femër në Prizren denoncon rastin e ngacmimit

Një femër në Prizren e ka raportuar dje në Polici, një rast të ngacmimit, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç mëson Sinjali, viktima ka deklaruar se një person i panjohur e kishte ngacmuar vazhdimisht, duke i dërguar mesazhe dhe fotografi të ndryshme, provokative.

I dyshuari, sipas gruas, ka disa muaj që po e ngacmonte përmes rrjetit “Viber”, duke i dërguar fotografi e mesazhe nga dy numra. Por edhe pse e kishte bllokuar, i njëjti ka vazhduar ta ngacmojë, përmes një numri tjetër.

Ngjarjen e kanë konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia e Kosovës dhe kanë njoftuar se është iniciuar rasti si ngacmim.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

A po respektohen masat kundër COVID-19 në Prizren dhe për çka po gjobiten më së shumti qytetarët? (Video)

Policia e Kosovës bashkë me inspektorë të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë kanë dalë në terren në Prizren për të parë zbatimin e masave...

Nënë e djalë nga Rahoveci vdesin nga COVID-19

Betejën me COVID-19 e kanë humbur edhe dy persona nga Rahoveci, nënë e djalë. Lajmin e ka bërë publik kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, i...

Vërmicë: Policia arreston tre persona për përfshirje në kontrabandim me emigrant

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Vërmicë. Ata dyshohet se janë të përfshirë në veprën penale ” Kontrabandim me emigrant”. Ky aksion është...

Pse tradhtojnë meshkujt dhe si të reagoni në këto raste

Rreth një në pesë burra pranojnë se kanë tradhtuar partneren e tyre, sipas një studimi nga “The Sun”, dhe tetë për qind prej tyre...

Përplasje në SHBA për ligjin për abortin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotua se do ta kundërshtojë fuqishëm ligjin e ri në shtetin e Teksasit, i cili ndalon...

Ndahet nga jeta Jean-Paul Belmondo, ‘Zhos Profesionisti’ i shqiptarëve

Ka ndërruar jetë aktori i famshëm francez Jean-Paul Belmondo. Aktori i njohur gjerësisht për shqiptarët në rolin ‘Zhos Profesionisti’ ka ndërruar jetë ditën e sotme...

Ronaldo mbërrin në Manchester, debuton më 11 shtator

Cristiano Ronaldo mbërrin në Britaninë e Madhe vetëm disa ditë pasi përfundoi transferimin e tij të bujshëm nga Juventus te Manchester United. Ylli portugez...

Kida lanson këngën e re “Dinero”

Kida konsiderohet si një prej këngëtareve më të suksesshme dhe më të dashura për publikun shqiptar, dhe kjo fal sukseseve të saj të vazhdueshme...

Samanta Karavella ndan imazhe joshëse nga pushimet

Këngëtarja ka postuar fotografi për fansat. Samanta Karavella ka vendosur që gjatë këtyre ditëve të shijojë pushimin në një ambient të nxehtë. Ajo ka udhëtuar për...

Në Vërmicë kapen 9 kilogram kokainë

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Doganën kanë kapur rreth 9 kilogramë substancë narkotike, që dyshohet të jetë kokainë. Sipas njoftimit, droga është zënë në...

Haskuka optimist për fitoren e zgjedhjeve të tetorit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Ai tha se lista e kandidatëve për kuvendarë është...

Dy të mitur ndalohen për kalim ilegal të kufirit

Dy të mitur janë ndaluar në Kosovë për kalim ilegal të kufirit gjatë 24 orëve të fundit. Në fshatin Krushevc të Dragashit të hënën është...

Rritet sërish numri i vdekjeve, 32 viktima brenda ditës në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 32 viktima si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1,612 raste të reja...

Sot zhvillohen dy përballje interesante në Superkupë

Sonte do të zhvillohen dy ndeshjet tjera në çerekfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll, që po organizohet në Prishtinë nga Federata e Basketbollit...

24 policë kanë vdekur nga Covid-19, Sveçla bën të ditur se janë vaksinuar rreth 8 mijë pjesëtarë

Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite, raporton Ekonomia Online. Fillimisht...

Biden shpërdoron marrëveshjen historike të Trump për negociatat Kosovë-Serbi

Richard Grenell Një vit më parë, më 4 shtator, bota festoi nënshkrimin e Marrëveshjes së Normalizimit Ekonomik Kosovë-Serbi në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë....

Lajmet e Fundit