23.7 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shtator, 2021

Ndërron jetë 18 vjeçari që u lëndua nga rrëzimi i lisit mbi Marash të Prizrenit

Burime të TV Prizreni bëjnë të ditur se i ndjeri ka ndërruar jetë në QKUK në Prishtinë. Deri më tani i ndjeri ka qenë në gjendje kome./tvprizreni.net/

Më Shumë

Muharremaj: Policia e Kosovës është krenaria jonë

ë 22 vjetorin e themelimit të Policës së Kosovës, kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka vizituar stacionin e policisë në komunën ku...

Turqi, vdesin 8 anëtarë të një familje nga Covid-19

Një tragjedi e vërtetë ka goditur një familje turke në provincën e Rizes në Turqi, ku gjatë 6 muajve të fundi humbi 8 anëtarë...

MAShTI publikon rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, kalueshmëria 51.23 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës të afatit të dytë, të cilit i janë...

Kida lanson këngën e re “Dinero”

Kida konsiderohet si një prej këngëtareve më të suksesshme dhe më të dashura për publikun shqiptar, dhe kjo fal sukseseve të saj të vazhdueshme...

Totaj premton mbështetje për bizneset e Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar disa biznese me c’ rast ka dëgjuar nga afër problemet me të cilat...

SHBA shpall të vdekur 5 marinarë, pas rrëzimit të helikopterit në aeroplanmbajtëse

Marina e SHBA ka shpallur sot të vdekur 5 marinarë, gati një javë pasi helikopteri i tyre u rrëzua në oqeanin Paqësor. Sot operacionet...

Prishja e printerit shtyn vaksinimin në Rahovec

Mbi 200 qytetarë të Rahovecit të cilët të mërkurën kishin shkuar për t’u imunizuar me dozën e parë të vaksinës anti-COVID, u kthyen mbrapsht. Kjo...

FFK: Nuk ka bileta në shitje për ndeshjen Kosovë-Greqi

Federata e Futbollit të Kosovës njofton se nuk do të ketë bileta në shitje për ndeshjen kundër Greqisë, kjo për shkak të masave të...

Prizren, tre vëllezër rrihen mes vete

Tre vëllezër në Prizren janë rrahur mes vete pas një mosmarrëveshjeje, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur të mërkurën, rreth ores 20:40. Sipas raportit të Policisë së...

Quni: Qendra Sportive “Sezair Surroi” në Prizren është ngulfatur nga gërmadhat

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar sot Qendrën Sportive "Sezair Surroi" të këtij qyteti. “Si në shumë dështime të tjera,...

KQZ publikon listën e kandidatëve të certifikuar për kryetarë të komunave dhe për kuvende komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas certifikimit të grupit të fundit të kandidatëve, në përputhje me paragrafin 29.7 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, ka...

Meksika goditet nga një tërmet i fuqishëm prej 7 shkallësh

Meksika është goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 7 shkallësh. Dridhja shkaktoi rrëshqitje të dheu dhe i dëmtoi disa ndërtesa. Sipas Vëzhguesit Gjeologjik të Shteteve...

Lutja e Duda Baljes: Vaksinohuni, vaksinimi është shpëtim

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Bale, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka bërë thirrje të vaksinohen qytetarët. Ajo tha...

28 të vdekur dhe 489 raste të reja me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 28 persona nga Covidi dhe janë paraqitur 489 raste të...

Kualifikueset e Botërorit, sot Kosova përballet me Gjeorgjinë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, sot përballet me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikuese për Botërorin ‘Katar 2022’. "Dardanët" dje kanë zbarkuar në tokën e Gjeorgjisë...

Boksieri Luan Krasniqi propozohet për Ambasador të Kosovës në Gjermani

Ish-zëvendësministri Gani Dreshaj ka propozuar ish-boksierin Luan Krasniqi për Ambasador të Kosovës në Gjermani. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dreshaj ka...

Lajmet e Fundit