13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Policia bastis një shtëpi në Prizren, konfiskon një pistoletë

Policia në Prizren ka bastisur shtëpinë e një të dyshuari për armëmbajtje pa leje në rrugën “Ibrahim Lutfiu”. Gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, një karikator me 7 fishekë si dhe 11 fishekë të tjerë.

“Është bastisur shtëpia e të dyshuarit mashkull K-Shqiptar, me ç’rast gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë e llojit “VZOR” e kalibrit 7.65 mm, një karikator me 7 fishekë si dhe 11 fishekë të tjerë”, njofton PK-ja.

Sipas të dyshuarit arma është pronë e mbetur nga babai i tij i ndjerë.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Nuk bëj kompromis me republikën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth situatës në veri. Kurti ka folur në një intervistë për Radio BBC, ku tha se nuk mund...

Messi largohet, tri skuadra luftojnë për dy vende në Evropë

Fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Lionel Messi, dhe një prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, të shtunën do ta...

Lajmet e Fundit