17.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Policia dënon një këmbësor në Rahovec, me 105 euro

Policia-rrugore105 euro është dënuar një kalimtar që po truponte rrugën në Rahovec dhe që nuk përfilli urdhrat e personit zyrtarë.
Ai gjatë mesditës, një patrullë policore ia kishte tërhequr vërejtjen një kalimtari i cili po e truponte rrugën në kundërshtim me rregullat e trafikut, mirëpo i njëjti nuk ishte treguar tolerant dhe kishte vazhduar të mos i përfill urdhrat e personit zyrtar. Më pas këmbësori është shoqëruar për në ambientet e policisë dhe prej aty me procedurë të përshpejtuar është dërguar në gjykatë. Pasi gjykatësi e ka marrë në pyetje kundërvajtësin, të njëjtit ia ka shqiptuar një gjobë prej 105 euro e cila duhet të paguhet në afatin prej 15 ditësh, transmeton Express.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren i fton qytetarët që për shkak të sigurisë së tyre, t’i respektojnë rregullat e përgjithshme të komunikacionit dhe rruga të kalohet aty ku është e shënuar me shenjë për kalimin e këmbësorëve.

Ndërkaq, Policia e Prizrenit dhe Trafikut Rajonal, gjatë ditës së djeshme kanë shqiptuar 29 gjoba për këmbësorë.

Më Shumë

Martohet vajza e Eminemit – momenti special i vallëzimit babë e bijë

Hailie Jade, vajza e Eminem dhe ish-gruas së tij, Kim Scott është martuar këtë fundjavë. Ceremonia u mbajt në Greencrest Manor në Battle Creek,...

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

Lajmet e Fundit