10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Policia jep detaje për therjen me thikë në Prizren

Para 20 minutash ka ndodhur një përleshje mes disa personave para objektit të Shtëpisë së Bardhë në Prizren.

Si pasojë e përdorimit të mjeteve të mprehta ( thikë) një person ka pësuar lëndime trupore.

Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Insajderi.org, zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Po, në rrugën “Adem Jashari” pranë shtëpisë së bardhë në Prizren, në orën 22:03 minuta e kemi pranuar informatën nga emergjenca e Spitalit Rajonal në Prizren, është një person i lënduar me armë të ftoftë (thikë), por është jashtë rrezikut për jetën për momentin”, ka thënë Osmanollaj.

Ai ka thënë se menjëherë njësitet e Policisë kanë dal në teren dhe kanë ndaluar një person të dyshuar.

“Një person të dyshuar e kemi ndaluar, është duke u intervistuar në Policinë e Kosovës”, ka thënë Osmanollaj.

Video nga incidenti në fjalë:

o.

 

Më Shumë

Arrestohet një person i kërkuar në Randobravë të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në fshatin Randobravë të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. Ai është dërguar në burgun e...

Arsenali e lartëson Granit Xhakën

Tre gola në tri ndeshje, Arsenali e lartëson Granit Xhakën Granit Xhaka është duke kaluar nëpër një formë kulmore të karrierës. Ylli kosovar po shkëlqen në...

Lajmet e Fundit