37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Policia kishte informacion se personi që u vra sonte në Prizren dyshohej se “strehohej” në varreza

Besnik Shala i njohur me nofkën “qorri” dyshohej se kishte bërë një veprim të pazakontë për t’i ikur policisë.

Siç mëson Gazeta Sinjali, policia kishte informacione se “qorri” në të kaluarën dyshohej se ishte “srehuar” në varreza.

Shprehi tjetër e tij, sipas informacioneve që posedon Gazeta Sinjali ishte edhe mosbashkëpunimi me institucionet e vendit, duke provuar vazhdimisht ikjen nga organet e rendit.

Duke u thirrur në burime të veta, Gazeta Sinjali raportoi se “qorri” dyshohet se në të kaluarën ka kryer veprat penale, “Tentim vrasje”, “Vjedhje e rëndë”, “Armëmbajtje pa leje” si dhe dyshohet për “kontrabandim të narkotikëve”.

Persona të afërt me Besnik Shalën thanë se ai ishte i dhënë edhe pas fesë islame.

Ai u vra sonte sonte nga policia në “Lagjen e Trimave” në Prizren, pasi fillimisht rezistoi arrestimin duke gjuajtur me armë zjarri në drejtim të policëve. Më pas policia iu kundërpërgjigj me armë zjarri dhe nga shkrepja e plumbave ai pësoi lëndime vdekjeprurëse.

Më Shumë

Hasjanët duan funksionalizim të zyrave lokale | Video

Ka kohë që banorët e fshatit Romajë të Hasit udhëtojnë për në Prizren për nxjerrjen e një dokumenti familjar. Zyra e vendit është vetëm...

Një vdekje dhe mbi 500 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Një vdekje dhe 519 raste të reja janë shënuar si pasojë e Covid-19 në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.   Kështu ka njoftuar ministria e...

Lajmet e Fundit