12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Policia konfiskon arsenal armësh në Brezovicë

Policia e Kosovës ka arrestuar O.H. pasi gjatë kontrollit, të njëjtit i janë gjetur dhe konfiskuar njw arsenal armësh në dy objekte në Brezovicë të Shtërpcës.

Dy pushkë automatike A-47, një pushkë gjysmë automatike, një kapak i pushkës automatike, një dylbi i pushkës, karikatorë dhe sasi të municionit të kalibrave të ndryshëm janë konfiskuar nga Policia.

Me vendim të prokurorit 40 vjeçari është dërguar në mbajtje për 48 orë ndërsa është inicuar rasti, ‘Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve’.

Mund të jetë një imazh i 10 persona, njerëz në këmbë dhe teksti që thotë "L G Asociation "Loyola-Gymnasum" KONKURS PER REGJI?TRIMIN E NXENESVE PER VITIN SHKOLLOR 2022-2023 KLASAT 6,10 Per nxënësit interesuar ofrojme akomodim në konvikte, nga hëna deri të premten. Ofrojme mesim pergatitor per provimin pranues. Më shume info: 044 434 087 alg-info@alg prizren.com Rruga Tranzitit, Petrovë 000, Prizren, Kosovë www.alg-prizren.com/aplikimet C"

 

 

Më Shumë

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Shaqiri, gazetarit serb: I shënova dy herë Serbisë

Ylli shqiptar i Zvicrës, ka folur për golin që i shënoi Serbisë. Zvicra e Shaqirit dhe Granit Xhakës, mundi Serbinë (3-2), pak ditë më parë...

Lajmet e Fundit