8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Policia në Prizren sekuestron tri pistoleta

ArmaPas një bastisje në kërkim të armëve, policia në Prizren ka sekuestruar tri pistoleta. Pistoletë “Astra” model A 80, Pistoletë “Zastava” kalibri 6.35 mm si dhe një pistoletë e demoluar.

Policia nuk ka arritur ta arrestoj të dyshuarin me mbiemër Xhoxhaj pasi i njëjti nuk ndodhej në shtëpi.

Është informuar prokurori i cili ka urdhëruar që provat materiale t’i kalojnë prokurorisë për procedurë të mëtejme./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Akademi përkujtimore për Rifat dhe Muharrem Dina

Në kujtim të veprimtarëve të çështjes kombëtare, me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorit të UÇK-së, Rifat Dina – “Xha Jaho”, dhe...

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Ndërmarrja “Adi- Plast” në Prizren është e specializuar në vendosjen e dyerve dhe dritareve gjermane. Me një përvojë prej 15 vjetësh, kjo ndërmarrje ka arritur...

Lajmet e Fundit