22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Posedim dhe shitje e substancave narkotike, arrestohen dy persona në Prizren

Policia e Kosovës, ka njoftuar se në Prizren janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se të njëjtit kanë bërë shit-blerje të substancave narkotike.

PK-ja në raportin e saj të përditshëm, shton se, njësitet policore gjatë kontrollit në shtëpinë e njërit nga të dyshuarit ka gjetur dhe konfiskuar 1.42 gramë substanca të dyshuara narkotike-heroinë.

Tutje, shtohet se me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Totaj me përfaqësues të KFOR-it diskuton për situatën e sigurisë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të enjten në takim komandantin e Regjimentit të Karabinjerëve MSU, kolonelin Maurizio Mele, me të...

Nagavci: Kërcënimi i SBASHK-ut me grevë të përgjithshme me 1 shtator, është i papranueshëm

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci, kërcënimin e SBASHK-ut me grevë në fillim të vitit të ri shkollor e ka quajtur të papranueshëm, pasi me...

Lajmet e Fundit