8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Presidentja Osmani pret në takim skuadrën FC Ballkani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur ekipin e Ballkanit para ndeshjes së neserme me Sivasspor.

E para e shtetit ka uruar klubin për arritjet dhe iu dëshiroj suksese në ndeshjen e nsëre dhe rrugëtn tutje në Evropë, njofton Klankosova.tv.

“Sot me ftesën e të parës së vendit ishim në presidencë. Vjosa Osmani na uroi për arritjen e klubit si dhe na dëshiroj suksese në ndeshjen e nesërme dhe rrugëtimin tutje në Evropë”, thuhet në postimin e faqes zyrtare të Ballkanit.

Ndeshja do të zhvillohet nesër në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Më Shumë

Vërmicë:Kapet mbi gjysmë kilogrami ari gjatë tentim kontrabandës

Oficerët e Doganës  të dielën kanë parandaluar futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ari në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.   Sipas njoftimit, sasia ka qenë...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Lajmet e Fundit