4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Prizren, arrestohen gjashtë persona për marrje me prostuticion

Në Prizren janë arrestuar gjashtë të dyshuar kosovarë nën dyshimin se janë marrë me prostitution.

Ata e kanë pranuar gjatë intervistimit se janë marrë me këtë punë.

“Janë arrestuar 6 (gjashtë) të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se kanë kryer veprën e lartcekur, gjë të cilën e kanë pranuar gjatë intervistimit”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.“Me urdhër të gjyqtarit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”.

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Lajmet e Fundit