2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren.

Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës 12:30, transmeton Telegrafi.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se ajo dhe djali i saj për motive të ulëta ishin sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull kosovar. Si pasojë e dhunës viktima-djali i të dyshuarit, ka pranuar tretman mjekësor”, njofton Policia.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Më Shumë

Krasniqi thotë se pushteti ka dështuar edhe në Kuvend: Paaftësi e skajshme, pushtet i dobët

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kritikuar sjelljen e pushtetit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka vlerësuar se pushteti aktual ka dështuar edhe në Kuvend,...

Keqpërdorim i trefishtë i detyrës zyrtare për ndërtim rrugësh në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj tre të pandehurve, për veprat penale penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe“Keqpërdorimi dhe mashtrimi...

Lajmet e Fundit