16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Prizren – Dy persona rrahen nga katër të dyshuar për një kabllo elektrike

Një person dhe një e mitur janë rrahur nga katër persona të tjerë në fshatin Vitomiricë të Komunës së Prizrenit.

Policia ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, dy viktimat, kanë njoftuar se pas një mosmarrëveshje lidhur me një kabllo të rrymës eklektike janë sulmuar dhe rrahur nga katër persona të dyshuar.

Si pasoj e rrahjes dy viktimat kanë marrë tretman mjekësor, ndërsa katër personat e dyshuar pas intervistimit me vendimin e prokurorit, dy prej tyre janë dërguar në qendrën e mbajtjes, e dy të dyshuarit tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

Suharekë: 58-vjeçari që vdiq pasi e zuri traktori me dru, ishte ushtar i UÇK-së dhe TMK-së

  Një 58-vjeçar ka vdekur në fshatin Studenqan të Suharekës, pasi u zu nga traktori me dru. K.B, kishte shkuar në mal për të prerë dru,...

Lajmet e Fundit