16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Prizren – Hap lokalin në kohë pandemie

Disa persona të dyshuar janë arrestuar në Prizren, pasi të njëjtit ishin vërejtur nga Policia se kishin hapur lokalin e tyre – kafenenë, në kundërshtim me vendimin e Qeverisë për masat parandaluese për përhapjen e pandemisë së coronavirusit COVID-19.

Njësit e policisë brenda lokalit kishin takuar pronarin si dhe pesë të dyshuar tjerë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Inspektorët Komunal dhe lokali është mbyllur.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, ndaj të dyshuarve është iniciuar rasti dhe të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në tregun e gjelbër në Prizren ka pasur të shtëna me armë zjarri.   Siç thuhet në raportin...

Krasniqi, Kurtit: I ke gënjyer kryetarët se do të kenë takim me Elbertin e i ke çu në zyrë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i tha kryeministrit të vendit, Albin Kurti, se po sillet si gazetar mediokër e jo si kryeministër. Raportimin e Kurtit...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit