22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Prizren, kërcënon vëllanë me armë zjarri

Pistoleta7-22Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person pasi për motive ende të panjohura ka kanosur me armë zjarri vëllanë e tij. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Brigada 128” në Prizren, të dielën në ora 13:45.

Me urdhër të prokurorit është bastisur shtëpia e të dyshuarit dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar: një pushkë, 44 fishekë të panjohura, një karikator i zbrazët i pistoletës, një karikator i pushkës, një arkë ushtarake e metaltë si dhe një fotrollë e pushkës.

I dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hajnat vjedhin rreth 28 mijë euro para dhe ari në shtëpitë e tre vëllezërve në Krushë të Vogël

Shtëpitë e tre vëllezërve  kanë qenë cak i hajnave në fshatin Krushë e Vogël të Prizrenit. Ata  brenda pak minutave kanë vjedhur një shumë të...

Konflikti në Ukrainë pritet t’i kushtoj Gjermanisë mbi 260 miliardë euro

Lufta në Ukrainë dhe çmimet e larta të energjisë po i kushtojnë Gjermanisë qindra miliarda euro, thuhet në një studim të fundit. Ekonomia gjermane...

Lajmet e Fundit