37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Prizren/ Lëndohet rëndë një burrë pasi u rrëzua nga rimorkio e traktorit

Një burrë ka pësuar lëndime të rënda pasi është rrëzuar nga rimorkio e traktorit në fshatin Sërbicë e Ulët të Prizrenit.

Policia njofton se viktima është dërguar në spitalin e Prizrenit për trajtim mjekësor,

Më Shumë

Zelensky dhe Guterres takohen në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy në Lviv. Duke shkruar në Telegram, Zelensky tha pas bisedimeve se...

Leksioni i mbretit Zog… Kosovës!

Prej pak ditësh, në Kosovë është rihapur për të disatën herë, tema e mbajtjes së shamisë nga vajzat nëpër shkolla. Me argumente pro dhe...

Lajmet e Fundit