17.9 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

Prizren/ Lëndohet rëndë një punëtor në punishte, dërgohet në QKUK

Raportohet se në Prizren një person përderisa ishte duke punuar në një punishte, ka pësuar lëndime të rënda trupore, transmeton PrizrenPress

Sipas raportit të Policisë, i lënduari është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Rasti është duke u hetuar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Po më dërgon mesazhe e foto provokative”, një femër në Prizren denoncon rastin e ngacmimit

Një femër në Prizren e ka raportuar dje në Polici, një rast të ngacmimit, shkruan Gazeta Sinjali. Siç mëson Sinjali, viktima ka deklaruar se një...

OHTK kundër mbylljes së bizneseve, kërkojnë shqyrtim të masave

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës është kundër mbylljes se bizneseve, duke kërkuar shqyrtim të masave nga institucionet shtetërore. Përmes një reagimi ata kanë...

Italia po kërkon punëtorë

Sektori agro-bujqësor në Itali kërkon krah pune dhe i kërkojnë qeverisë italiane miratimin e një drafti të ri ligjor për sjelljen e një fluksi...

24 viktima dhe 890 raste të reja me COVID-19 në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID-19 janë regjistruar 890 raste të reja të infektimit. Gjatë këtyre orëve...

Anton Quni nderon heroin Salajdin Berisha

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka bërë sot homazhe para shtatores së heroit, Salajdin Berisha. “Homazh nderimi, respekti e përulje pranë...

Quni akuzon Haskukën: Lugishtën e Hasit e paske lënë në mjerim

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar banorët e fshatit Lugishtë të Hasit. Ai, është shprehur i zhgënjyer për moskujdesjen që...

Prizren, rrahje mes katër personave

Katër persona pas një mosmarrëveshje të më hershme janë përfshirë në një përleshje fizike në Prizren, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur paraditën e së martës...

Me drita si të policisë dhe të armatosur: Si ra pre e grabitjes në Shqipëri një 21 vjeçar nga Prizreni

Zbardhen të tjera detaje nga grabitja e një makine mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Lezhë-Milot. Thuhet se gjashtë persona të armatosur me kallashnikov...

Ngjarja e paralajmëruar për sot në Prizren

Sot mbahet mbledhja e pestë e rregullt për vitin 2021 të Kuvendit Komunal të Prizrenit. (Salla për mbledhjet e Kuvendit të Komunës, tek Shtëpia e...

Pse tradhtojnë meshkujt dhe si të reagoni në këto raste

Rreth një në pesë burra pranojnë se kanë tradhtuar partneren e tyre, sipas një studimi nga “The Sun”, dhe tetë për qind prej tyre...

Shqipëria, për fitore ndaj San Marinos

Fitorja ndaj Hungarisë ndez edhe një herë shpresën e Shqipërisë për ta synuar zonën “play-off” në kualifikueset e Botërorit, sigurisht një mision jo i...

Vjehrri dhe nusja humbin jetën nga COVID-19 në Malishevë

Në mesin e personave që humbën jetën si pasojë e infektimit me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit janë edhe dy anëtar të familjes...

Përfshihet nga zjarri kulmi i një shtëpie në Drenoc

Në fshatin Drenoc të Rahovecit, dje në mesditë, është përfshirë nga zjarri kulmi i një shtëpie, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit të Policisë, pronari i shtëpisë...

Kosova mposhtet nga Spanja, pavarësisht paraqitjes së mirë

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar fitore ndaj Kosovës me rezultat 2-0, në kuadër të kualifikimeve për botëror “Katari 2022”. Golin e parë në ndeshje e...

Daja e kërcënon mbesën në Prizren

Një femër ka denoncuar dajën e saj në polici pasi që ky i fundit e ka kërcënuar pas një mosmarrëveshje, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur...

Peci: Këtë viti do t’i mbështesim bujqit me 50 milionë €, borxhet ishin 40 milionë €

Ministri i Bujqësisë Faton Peci, ka bër dhpalljen e Programit të Pagesave Direkte për fermerët në vlerë prej 50 milionë euro, për vitin 2021,...

Lajmet e Fundit