13.9 C
Prizren
E premte, 10 Shtator, 2021

Prizren, në gjendje të dehur kërcënon djalin e tij

Një person është arrestuar ditën e djeshme në Prizren, raporton PrizrenPress

Sipas raportit të Policisë, i njëjti deri sa ishte nën ndikimin e alkoolit ka kërcënuar djalin e tij.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqipëria e mbyll lojën me pesë gola të shënuar

Kombëtarja e Shqipërisë ka mposhtur atë të San Marinos me rezultat 5 me 0. Golat për kuqezinjtë i shënuan Rey Manajt, Qazim Laci, Armando Broja,...

Sinan Vllasaliu takon Joe Biden? (Foto)

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sinan Vllasaliu, ka postuar një fotografi të zakonshme në Instagram, pranë një miku të tij. Mbrapa tyre qëndronte një i moshuar,...

Zyrtari i AUV-it dyshohet se i lajmëronte bizneset që punonin jashtë orarit për operacionet e policisë në Prizren

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se një zyrtar i AVU-it, dyshohet se i ka lajmëruar bizneset, të cilat ishin duke punuar jashtë orarit...

Iku për t’u strehuar në Emiratet e Bashkuara Arabe pas avancimit të talebanëve, ish-presidenti i Afganistanit i kërkon falje popullit

Ish-presidenti afgan, Ashraf Ghani, i ka kërkuar falje popullit të Afganistanit pasi iku për t’u strehuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. “Largimi nga Kabuli ishte...

Kujtim Gashi i thur elozhe Shaqir Totajt

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i ka thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj. Gashi, i...

U arrestua për trafik kokaine, befason me deklaratën që bën për ish-burrin e saj

Modelja e njohur greke, Afroditi Barba, e cila u arrestua në datën 23 gusht për trafik kokaine, pasi policia i gjeti 35 pako me...

Ditë e trishtueshme

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar familjet e viktimave që humbën dje jetën. Postimi plotë Dje ka qenë një ditë e trishtë për të gjithë,...

Ermal Meta drejt fejesës, kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën

Ermal Meta ishte i ftuar në një lidhje ‘skype’ me programin e pasdites, ‘Ftesë në pesë’ me Bieta Sulon. Ai rrëfeu se do jetë shpejti...

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për posedim të narkotikëve

Tre persona janë arrestuar në Prizren të hënën me dyshime për posedim të narkotikëve. Policia ka njoftuar se ka marrë informata të dielën se tre...

Prizren: Kërcënon policin për shqiptim të tiketës, ndalohet për 6 orë

Një person është shoqëruar në polici pasi që i njëjti gjatë shqiptimit të një tikete e ka kanosur njërin nga zyrtarët policor derisa ishin...

Bëhen të ditur numrat e subjekteve politike për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka tërhequr shortin për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve lokale, të 17 tetorit. 119 – Nisma Socialdemokrate 121...

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, policia i gjeti 120 thasë miell pa dokumentacion

Policia e Kosovës në Vërmicë gjatë patrullimit, kishte ndaluar automjetin me targa të Shqipërisë të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull...

Haskuka optimist për fitoren e zgjedhjeve të tetorit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Ai tha se lista e kandidatëve për kuvendarë është...

Të këtyre moshave janë 24 viktimat nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Kurse gjatë kësaj...

Dy dasma në Prizren, policia i gjobitë dhe i shpërndan të pranishmit

Të dielën, policia në Prizren gjatë inspektimit te salloneve te dasmave për respektimin e masave anti-COVID, ka hasur në një organizim familjar. Siç njoftohet, policia...

Peci: Këtë viti do t’i mbështesim bujqit me 50 milionë €, borxhet ishin 40 milionë €

Ministri i Bujqësisë Faton Peci, ka bër dhpalljen e Programit të Pagesave Direkte për fermerët në vlerë prej 50 milionë euro, për vitin 2021,...

Lajmet e Fundit