6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Prizren/ Nënat përleshen për fëmijë

Një grua ka përfunduar dje në Emergjencën e Spitalit Rajonal të Prizrenit pasi dyshohet se u përfshi në një rrahje me një grua tjetër.

Sinjali mëson se gjithçka ka ndodhur rreth orës 15:55 në rrugën ‘Besnik Muçaj’, ku fëmijët e dy të dyshuarve të moshave 7 dhe 5-vjeçare ishin kapur mes vete dhe ishin përleshur. Kjo ka pasuar me përfshirjen e dy nënave në zënkë, me ç’rast ato kanë sulmuar njëra-tjetrën fizikisht.

Nga e gjithë ngatërresa, njëra nga nënat ka pësuar lëndime trupore, për çka u desh të kërkojë ndihmë mjekësore në spital, ndërsa nëna tjetër është paraqitur në stacionin policor në Prizren.

Pas përfundimit të procedurave policore, prokurori ka nxjerrë aktvendim që ndaj të dyshuarave të iniciohet rasti ‘Lëndim i lehtë trupor’.


 

Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”

Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!

Më Shumë

Policia në kërkim të një të dyshuari për “ngacmim” në Prizren

Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili ka ndodhur më datë  28/02/2023, ora...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit