23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Nafta dhe benzina sot lirohen për dy centë

Nafta dhe benzina do të jenë të lira për dy centë.

Kështu ka njoftuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Përderisa të martën nafta ishte 1 euro e 75 centë përkatësisht 1.69 centë, të martën ato do të jenë 1.73 përkatësisht 1 euro e 67 centë.

Ndryshim nuk do të ketë në çmimin e gazit, i cili do të mbetet 78 centë.

Më Shumë

Ballkani ua ndërpret kontratat katër futbollistëve

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, ua ka ndërprerë kontratat katër futbollistëve. Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli nuk do të jenë...

Komuna e Prizrenit vazhdon me dëgjimet publike për përgatitjen e buxhetit për vitin 2023

Zyrtarët e Komunës së Prizrenit, gjatë ditës së hënë, kanë vazhduar me mbajtjen e dëgjimeve publike me qytetarë për përgatitjen e buxhetit komunal për...

Lajmet e Fundit