25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Prizren, po jetësohet ideja që artistët ta kenë ambientin dinjitoz

Po vazhdojnë punimet në renovimin e Shtëpisë së Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren, projekt i cili është investim i Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me vlerë prej 750 mijë eurosh.

“Renovimi i tërësishëm i këtij objekti, që ekziston nga vitet e ‘60-ta, përveç që do t’i përmbushë të gjitha nevojat, sidomos të artistëve të arteve dramatike, do të jetë fantastik për vizitorët e teatrit edhe nga aspekti estetik”, u shpreh kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Në kuadër të punimeve, po ndërtohet dhe salla e ekspozitave për artet pamore, gjë që e kompleton tërësinë e këtij tempulli të kulturës.

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Mona Liza

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit