9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Prizren: Vetaksidentohet 16 vjeçari me motoçikletë, pëson lëndime të rënda

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën “Xhevat Berisha” në Prizren, ku një motoçiklist është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Sinjalizuesit e Sinjalit bëjnë me dije se bëhet fjalë për një 16-vjeçar, i cili derisa ishte në lëvizje, e humb kontrollin dhe rrëzohet, duke pësuar frakturë në këmbë.

Si pasojë e lëndimeve, i mituri është dërguar në repartin e Ortopedisë të Spitalit të Prizrenit, për të marrë trajtim mjekësor.

Lidhur me rastin, Sinjali mëson se Policia është njoftuar nga spitali, teksa është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit.

Më Shumë

Vetura godet një fëmijë në Prizren

Një fëmijë është goditur nga një veturë, e cila është larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe pas trajtimit mjekësor është...

Shtyhet ndeshja e Superligës së Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Ndeshja e kësaj jave në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës është shtyrë zyrtarisht nde Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit