18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Prokuroria liron nga arresti të dyshuarit për keqpërdorime në UP

UP-rektoratiGrupi prej 11 personave të dyshuar për keqpërdorime dhe regjistrime të paligjshme në Universitetin e Prishtinës që nga e mërkura janë në liri.

Nëntë nga këta persona kanë qenë në arrest shtëpiak, kurse dy të tjerë kanë qenë të detyruar që të paraqiteshin një herë në javë, por tani atyre u janë hequr të gjitha këto masa sigurie nga Prokuroria Themelore në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar për “Kohën Ditore” prokurori i këtij rasti, Abdurrahim Islami, duke thënë se “nuk kam parashtruar kërkesë për vazhdimin e masës së arrestit për ta”.

Më Shumë

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 26 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve lokale të shiut. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të...

Lajmet e Fundit