18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Kuvendi i ri mund të shpërndahet pas seancës së parë

KuvendiKosoves5-27Ende pa ardhur në rend çështja e Qeverisë, kuvendi mund të has në bllokadë qysh në pikën e zgjedhjes së kryetarit.

Këtë post e synon PDK si fituese e zgjedhjeve, por edhe blloku LDK, AAK e Nisma që tani e konsiderojnë veten si shumicë e Kuvendit, shkruan Tribuna.

Çështja mund t’i shkojë Kushtetueses në momentin kur blloku LDK, AAK e Nisma ta zgjedhin Kuvendin e ri.

Më Shumë

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Thaçit dhe Veselit iu vazhdohet paraburgimi

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë kanë marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë për...

Lajmet e Fundit