30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

PD: PDK nuk do t’i fitonte zgjedhjet pa ne

ferid agani PDLabinota Demi-Murtezi, për herë të parë sot ka hyrë në PDK. Kjo falë koalicionit që partia e saj, Partia e Drejtësisë ka bërë me PDK-në.

E Partia e Drejtësisë, konsideron që i ka ndihmuar shumë PDK-së me vota.

Anëtari i kryesisë së kësaj partie, Sylejman Qerkezi, i ka thënë Klan Kosovës, se PD ia ka siguruar PDK-së mbi 25 mijë vota.

Ai ka thënë se “nuk ia ha mendja që PDK do t’i fitonte zgjedhjet pa PD’ne në koalicion”.

Më Shumë

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit