13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

PSG pranon ofertën nga Al-Hilal për Mbappe

Paris Saint-Germain, siç pritej, pranoi ofertën rekord prej 300 milionë eurosh për Kylian Mbappe nga klubi saudit, Al-Hilal dhe i dha leje për të nisur negociatat me yllin francez, raporton agjencia e lajmeve “AFP”.

Nuk është befasi e madhe që PSG-ja pranon një ofertë të tillë, e cila do ta shihte Mbappe-n të marrë një pagë vjetore prej 700 milionë euro për një sezon, pas së cilës do të ishte i lirë të bënte një transferim te Real Madridi verën e ardhshme. Mbappe ka njoftuar më parë klubin e tij se planifikon të përmbushë kontratën e tij dhe të qëndrojë në Paris deri në vitin 2024.

Kjo nuk do të thotë se transferimi është i sigurt, pasi tashmë klubi saudit do të duhet të bindë Mbappen që ta pranojë ofertën, ndaj spekulimet sigurisht që nuk ndalen me kaq. Më parë, PSG i ofroi Mbappes një miliardë euro për një kontratë 10-vjeçare, por ai e refuzoi edhe atë ofertë, ndaj nuk është e sigurt nëse paratë do ta tërheqin francezin drejt Arabisë Saudite.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

21 vite burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen axhës së tij në Kijevë të Malishevës

Gjykata Themelore në Gjakovë ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit B.B., për veprën penale, “Vrasje e rëndë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose...

Lajmet e Fundit