9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

QKMF në Prizren nuk është furnizuar me vaksina të gripit

Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare(QKMF), ende nuk është furnizuar me vaksina të gripit.

“Për hirë të informimit të opinionit publik dhe për shkak të pyetjeve të shumta lidhur me vaksinat për grip, Drejtoria e Shëndetësisë së bashku me Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare njoftojnë se furnizimi me vaksina në Komunën e Prizrenit nuk është bërë ende”, njofton Komuna e Prizrenit.

“Sipas planifikimeve dhe rregullave, Komuna do të duhet të furnizohej me vaksinat më së largu deri më 01.10.2019, nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, përkatësisht nga IKSHP-ja (Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik).”

“Në momentin e furnizimit të Drejtorisë së Shëndetësisë me vaksina, do të jipet njoftimi i menjëhershëm për ta informuar opinionin publik.”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vajza 22-vjeçare në Prizren tenton t’i jap fund jetës, dërgohet me urgjencë në spital

Traumat që vijnë nga mjediset familjare dhe shoqërore, kushtet e jetesës, rrethanat ekonomike, e depresioni shpesh janë vlerësuar shkaktarë që kanë çuar drejt vetëvrasje...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Lajmet e Fundit