10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Rahoveci fiton ndeshjen me Bashkimin

Rahoveci ia ka dalur që të fitojë sonte në ndeshjen kundër Bashkimit të Prizrenit.

Ndeshja në kuadër të javës së 25-të të Prince Caffe Superligës ka përfunduar me rezultat 101:91 (29:20, 20:20, 25:24, 27:27).

Vendasit krijuan epërsi në pjesëlojën e parë, ku mysafirët vetëm në pjesëlojën e dytë vendosën një barazpeshë, por pastaj në asnjë rast tjetër.

Te Rahoveci u dalluan Jack Pagenkopf me 20 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime, Edmond Kryeziu me 24 pikë e katër kërcime dhe Gary Blackston me 17 pikë e tetë kërcime, ndërsa më i miri te Bashkimi ishte Daniel Lekndreaj me 16 pikë e 13 kërcime.

Më Shumë

Arrestohet një person në Rahovec, ushtroi dhunë në familje nën ndikimin e alkoolit

Një person në Rahovec është arrestuar, pasi i njëjti nën ndikimin e alkoolit ka ushtruar dhunë në familje. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së...

Arrestohen dy të dyshuarit për tentim-vrasje në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Ata dyshohen për rastin e tentim-vrasjes që pati ndodhur para dy ditësh. "Më 11.05.2024 lidhur me rastin janë arrestuar dy...

Lajmet e Fundit