11.8 C
E enjte, 25 Prill, 2024

Rahoveci fiton ndeshjen me Bashkimin

Rahoveci ia ka dalur që të fitojë sonte në ndeshjen kundër Bashkimit të Prizrenit.

Ndeshja në kuadër të javës së 25-të të Prince Caffe Superligës ka përfunduar me rezultat 101:91 (29:20, 20:20, 25:24, 27:27).

Vendasit krijuan epërsi në pjesëlojën e parë, ku mysafirët vetëm në pjesëlojën e dytë vendosën një barazpeshë, por pastaj në asnjë rast tjetër.

Te Rahoveci u dalluan Jack Pagenkopf me 20 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime, Edmond Kryeziu me 24 pikë e katër kërcime dhe Gary Blackston me 17 pikë e tetë kërcime, ndërsa më i miri te Bashkimi ishte Daniel Lekndreaj me 16 pikë e 13 kërcime.

Arratisen me pushime Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez!

Si një nga yjet më të mëdhenj të sportit në botë, Cristiano Ronaldo ka fuqinë të kthejë kokën kudo që shkon (përveç Shteteve të...

Real Madrid e mposht Barcelonën, blindon kreun e La Liga-s

Real Madrid e ka mposhtur sërish Barcelonën, duke e blinduar kreun e La Liga-s. Skuadra madrilene triumfoi me rezultat të ngushtë 3:2, me anglezin që...