22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Rahoveci pastron rrugët dhe sheshet

Komuna e Rahovecit ka vazhduar pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve në qytet si masë mbrojtëse kundër virusit “Korona”.

Deri më tani Rahoveci është ndër komunat e pakta që nuk është prekur nga pandemia.

Më Shumë

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit