17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Ramadani: Thaçi vjeli bizneset, tash dëshiron t’ua shkel dinjitetin

Burim Ramadani AAKBurim Ramadani i AAK-së, në Facebook, ka shkruar se për gati shtatë vjet me radhë, kryeministri në ikje, Hashin Thaçi, i ka vjelur bizneset në Kosovë. Sipas tij, Thaçi me qeverinë e tij të korruptuar nuk ka lënë asnjë moment të vetëm pa marrë tallin apo përqindjen në secilin tender.

“Kanë falemimentuar një numër i konsiderueshëm i bizneseve për shkak të tallit të madh që i ka marrë qeveria. A beson dikush se Thaçi dhe qeveria e tij e korruptuar do të ndryshojë kursin? Jo, kurrë.

Me përpjekjet e fundit dhe me shoun që po bën, ai realisht po dëshiron të shkelë dinjitetin e bizneseve. I vjeli pa pikë marre, tash tenton t’i mashtrojë pa pikë marre”, ka shkruar Ramadani.

Më Shumë

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

Mbi një mijë gjoba trafiku të shqiptuara në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 609 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin 24 orësh të policisë, figuron se...

Lajmet e Fundit